Przejdź do treści

Wydatki17 min czytania

Ile kosztuje najdroższy komputer gamingowy 2026 roku

Komputer gamingowy to gotowy zestaw komputerowy zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności w grach, wyposażony w najnowsze procesory AMD Ryzen lub Intel Core, karty graficzne serii NVIDIA GeForce RTX 5000 lub AMD Radeon RX 9000 oraz szybkie dyski SSD NVMe PCIe 4.0/5.0, który przechodzi testy stabilności w stress-testach OCCT i Cinebench oraz w najnowszych tytułach AAA z włączonym Ray Tracingiem. W 2026 roku najdroższe konfiguracje przekraczają 50 000 zł, głównie z powodu kosztów najnowszych komponentów i ich dostępności. Cena rośnie także z uwagi na rosnące wymagania gier 4K z technologią DLSS 3.5 oraz inwestycję w przyszłość, gdyż topowe zestawy projektowane są na 5-7 lat użytkowania.

Najdroższy komputer gamingowy 2026 - ile zapłacimy za bezkompromisową maszynę?

Tekst opracowany z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Zasady i ograniczenia

Ile kosztuje najdroższy komputer gamingowy 2026 roku? Odpowiedź brzmi 15 000 zł, a dostępna w promocji za 14 499 zł - to cena szczytowego zestawu klasy premium. Ten komputer stanowi górny pułap rynku, oferując najnowocześniejsze komponenty dostępne na rynku w 2026 roku.

Gotowy zestaw wyposażony jest w kartę graficzną RTX 5080, co czyni go najpotężniejszym rozwiązaniem dostępnym dla graczy 4K. W połączeniu z 64 GB pamięci RAM DDR5 6400MHz zapewnia niesamowitą płynność nawet w najbardziej wymagających tytułach. Standard w 2026 roku to już 32 GB pamięci RAM DDR5, więc podwojenie tej ilości znacząco podnosi cenę całej konfiguracji.

Dwa 2TB SSD NVMe PCIe 5.0 zapewniają niezwykle szybki dostęp do gier i aplikacji, a także najwyższą prędkość transferu danych na rynku. Chłodzenie cieczą typu AIO hermetycznie zamknięte zapewnia optymalną temperaturę nawet pod największym obciążeniem. Zasilacz z certyfikatem 80 Plus Gold gwarantuje stabilność i efektywność energetyczną całego systemu.

Drugi najdroższy model w rankingu kosztuje 7 299 zł, a trzeci pozycja - 6 499 zł (promocyjnie 5 899 zł). Warto przyjrzeć się ich specyfikacjom: drugi model oferuje kartę graficzną RTX 5070 Ti z 32 GB RAM, natomiast trzeci to konfiguracja z RX 9070 XT oraz 32 GB pamięci. Komputer idealny dla profesjonalnych graczy i streamerów to właśnie te topowe rozwiązania, które łączą wydajność z nowoczesnym designem.

PozycjaModelCenaKarta graficznaRAMDyskPrzeznaczenie
1Level UP [C14]15 000 złRTX 508064 GB DDR52TB SSD NVMeDla najbardziej wymagających graczy 4K
2Level UP [E02]7 299 złRTX 5070 Ti32 GB DDR52TB SSD NVMeKomputer idealny dla profesjonalnych graczy i streamerów
3Level UP [C14]6 499 złRX 9070 XT32 GB DDR52TB SSD NVMeZestaw dla zaawansowanych graczy i streamerów
4Level UP [J08]8 999 złRTX 507032 GB DDR52TB SSD NVMeDla entuzjastów gier AAA i graczy 4K
5Level GO [G02]5 499 złRTX 506016 GB DDR51TB SSD NVMeDla graczy szukających wysokiej płynności w QHD
6Level GO [C02]5 999 złRTX 5060 Ti32 GB DDR51TB SSD NVMeDla osób z ograniczonym miejscem
7Level GO [F14]5 299 złRTX 506032 GB DDR51TB SSD NVMeStandardowy zestaw gamingowy
8Level GO [F14]5 299 złRTX 506032 GB DDR51TB SSD NVMeStandardowy zestaw gamingowy
9Level GO [H02]5 799 złRTX 5060 Ti32 GB DDR51TB SSD NVMeDla graczy z ograniczonym budżetem
10Level UP [F02]8 499 złRX 9070 XT32 GB DDR52TB SSD NVMeKomputer do gier i pracy kreatywnej

Czynniki podnoszące cenę najdroższego zestawu w 2026 roku są czysto techniczne i związane z dostępnością najnowszych komponentów. Karta graficzna RTX 5080 jest najpotężniejszą dostępna w tym momencie, oferując niezbędną moc obliczeniową dla gier 4K. Przyszłościowość sprzętu w tym zestawie zapewnia pełne wykorzystanie nowych standardów PCIe 5.0 oraz pamięci DDR5 6400MHz.

W 2026 roku standardem jest już 32 GB pamięci RAM DDR5, więc podwojenie tej ilości w górnym zestawie stanowi istotny koszt. Podwójny dysk 2TB SSD NVMe PCIe 5.0 zapewnia najwyższą prędkość transferu danych, co jest kluczowe dla nowoczesnych gier o rozdzielczości 4K. Wszystkie modele korzystają z zasilaczy 80 Plus Gold, co gwarantuje stabilność i efektywność energetyczną.

Ranking składa się z 10 najlepszych komputerów gamingowych 2026 roku, a wybór zależy od potrzeb użytkownika - od budżetowych rozwiązań po absolutne szczyty wydajności. Inwestując w najdroższy komputer, warto planować użycie na 3-4 lata, co czyni tę opcję opłacalną dla graczy 4K.

Dla graczy o najwyższych wymaganiach odpowiednie będą zestawy z kartą RTX 5080. Dobrym kompromisem między ceną a jakością są konfiguracje z serii RTX 4070 Super.

Zamiast kupować najdroższy gotowy zestaw, rozważ składanie własnego komputera - różnica cenowa może wynosić do 40%. Przed zakupem warto przyjrzeć się kompatybilności podzespołów oraz certyfikatowi zasilacza 80 Plus Gold. Przyszłościowość sprzętu decyduje o jego użyteczności przez kolejne lata, dlatego inwestycja w topowy zestaw ma sens dla entuzjastów gier 4K.

Co czyni komputer gamingowy drogi - analiza składników i ich wpływu na cenę

Najdroższy komputer gamingowy w 2026 roku to zestaw, którego cena wynika z wyboru najwyższej klasy komponentów. Całkowity szacunkowy koszt konfiguracji to 17 000 zł, z czego największą część stanowi karta graficzna RTX 5080 z pamięcią GDDR7 - 8 000 zł. Drugim co do wartości jest pamięć RAM 64 GB DDR5 6400MHz za 1 800 zł, a następnie dwa dyski SSD NVMe PCIe 5.0 o łącznej pojemności 2TB za 2 200 zł.

Porównanie składników topowego zestawu z minimalnymi wymaganiami ujawnia znaczące różnice zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i ceny. Gdzie topowa konfiguracja bazuje na procesorze AMD Ryzen 7 z 8 rdzeniami i 16 wątkami, minimalne wymagania zazwyczaj przyjmują Intel Core i5 z 6 rdzeniami i 12 wątkami. Podobnie różnica w pamięci RAM - 64 GB w wersji premium kontra 16 GB w podstawowej - odzwierciedla czynnik 4 w przekroju kosztowym.

KomponentTopowy zestaw 2026Maksymalny budżet [zł]
ProcesorAMD Ryzen 7, 8 rdzeni, 16 wątków2 500
Karta graficznaRTX 5080, pamięć GDDR78 000
Pamięć RAM64 GB DDR5 6400MHz1 800
Dyski SSD2 x NVMe PCIe 5.0, razem 2TB2 200
Zasilacz1000W, 80 Plus Gold1 200
Płyta głównaNiestandardowa1 500

Analiza kosztowa według normy ISO 14040 pozwala na precyzyjne określenie udziału poszczególnych komponentów w całkowitej cenie. Karta graficzna RTX 5080 stanowi 47% całkowitego budżetu - najwyższy udział spośród wszystkich elementów. Pamięć RAM o wysokiej pojemności i częstotliwości to drugi co do wartości komponent, z udziałem 11%. Dyski SSD NVMe PCIe 5.0 odzwierciedlają 13% całkowitej ceny, co jest uzasadnione podwyższoną wydajnością o 50-70% w porównaniu z poprzednią generacją.

Wydajność graficzna karty RTX 5080 jest fundamentalna dla szczytowych konfiguracji - zaawansowana architektura Tensor Core oraz pamięć GDDR7 o wysokiej przepustowości pozwalają na płynne granie w najnowsze tytuły przy maksymalnych ustawieniach. Polecamy jednostki oparte na RTX 5080 dla najbardziej wymagających graczy, którzy nie chcą kompromisów w jakości obrazu. Przejście z PCIe 4.0 na PCIe 5.0 w dyskach SSD podnosi wydajność o 50-70%, co uzasadnia wyższą cenę tej technologii.

Warto przyjrzeć się specyfikacji technicznej każdego komponentu przed podjęciem decyzji o zakupie. Nieprawidłowe dopasowanie podzespołów może zwiększyć koszty o 10-15% oraz ograniczyć możliwości systemu. Szczególnie istotne są kompatybilności pomiędzy procesorem a płytą główną oraz możliwości zasilania przy wyborze karty graficznej. Kontrola parametrów technicznych przed zakupem to podstawa budowy efektywnej i niezawodnej maszyny do gier.

Gotowy zestaw czy składak - kiedy wybrać droższy gotowy komputer zamiast samodzielnego składania?

Gotowy komputer gamingowy door-to-door gwarancja stanowi istotną zaletę dla użytkowników, którzy cenią sobie pewność długoterminowego wsparcia. Każdy gotowy zestaw przechodzi testy stabilności pod najnowszymi tytułami AAA z włączonym Ray Tracingiem oraz technologiami DLSS 3.5 i FSR, co zapewnia optymalne parametry przed wysyłką. W praktyce różnica pomiędzy gotowym zestawem czy składak 2026 może wynosić znaczącą kwotę - przy cenie 15 000 zł za gotowy komputer, składak może kosztować 10 500 zł.

Różnica 4 500 zł odnotowuje się jako opłatę za usługę testowania, konfigurację i gwarancję - stanowi ona 30% wartości zakupu. Ta kwota obejmuje profesjonalne testy w warunkach stresowych (OCCT, Cinebench), optymalizację pod konkretne gry oraz pełen zakres gwarancji door-to-door, która obejmuje także transport i serwis. Dla większości konsumentów szukających dobrego komputera gamingowego, gotowy, przetestowany zestaw jest bezpieczniejszym wyborem.

W sytuacjach, gdy użytkownik posiada praktykę w konfiguracji podzespołów oraz potrzebuje niestandardowej konfiguracji, rozważenie składania własnego komputera może przynieść korzyści. Specjalistyczne rozwiązania chłodzenia, nietypowe wymiary lub wymóg bardzo konkretnej konfiguracji sprzętu często wymagają indywidualnego podejścia. Warto dodać, że przy wyborze składaku należy zwrócić uwagę na certyfikat 80 Plus Gold przy wyborze zasilacza.

Dla wielu osób szukających wydajnego komputera do gier gotowy i przetestowany zestaw może być bezpieczniejszym wyborem.

Gotowe zestawy oferują dodatkową zaletę w postaci natychmiastowej gotowości do użycia - nie wymagają one konfiguracji BIOSu ani ręcznego montażu komponentów. Dla osób bez doświadczenia w konfiguracji podzespołów, różnica 4 500 zł może okazać się inwestycją w czas i spokój. Komputery testowane pod kątem stabilności w stress-testach (OCCT, Cinebench) gwarantują, że każdy gotowy zestaw spełnia wysokie standardy jakości.

Ranking najdroższych komputerów gamingowych 2026 - pełna tabela z cenami i parametrami

Poniższa tabela prezentuje ranking najdroższych komputerów gamingowych 2026 roku, ułożony według priorytetów - najpierw najwyższa cena bazowa, a w razie równowartości - najlepszy stosunek jakości do ceny. Wszystkie modele spełniają istotne wymagania techniczne: NVMe PCIe 4.0 jako minimum dla dysków SSD, certyfikat zasilacza 80 Plus Gold oraz procesory AMD Ryzen lub Intel Core Ultra 5. Pozycje 1-4 to zestawy marki Level UP, natomiast pozycje 5-10 - Level GO, wszystkie wyposazone w system Windows 11 Home.

PozycjaModelCena bazowaCena promocyjnaProcesorKarta graficznaRAMDyskiCertyfikat zasilaczaRekomendacja
1Level UP [C14] Ryzen 7 | RTX 5080 | 64GB | 2TB | W11H15 000 zł14 499 złAMD Ryzen 7RTX 508064 GB2TB SSD NVMe PCIe 4.080 Plus GoldEntuzjaści gier AAA i gracze 4K
2Level UP [E02] Ryzen 7 | RTX 5070 Ti | 32GB | 2TB | W11H7 299 zł-AMD Ryzen 7RTX 5070 Ti32 GB2TB SSD NVMe PCIe 4.080 Plus GoldProfesjonalni gracze i streamerzy
3Level UP [R02] Ryzen 7 | RTX 5070 | 32GB | 1TB | W11H6 499 zł5 899 złAMD Ryzen 7RTX 507032 GB1TB SSD NVMe PCIe 4.080 Plus GoldZaawansowani gracze i streamerzy
4Level UP [F02] Ryzen 7 | RX 9070 XT | 32GB | 2TB | W11H--AMD Ryzen 7RX 9070 XT32 GB2TB SSD NVMe PCIe 4.080 Plus GoldProfesjonalni gracze 4K
5Level GO [G02] Ryzen 5 | RTX 5060 | 16GB | 1TB | W11H--AMD Ryzen 5RTX 506016 GB1TB SSD NVMe PCIe 4.080 Plus GoldGracze QHD z ograniczonym budżetem
6Level GO [C02] Ryzen 5 | RTX 5060 Ti 16GB | 32GB | 1TB | W11H--AMD Ryzen 5RTX 5060 Ti32 GB1TB SSD NVMe PCIe 4.080 Plus GoldGracze 4K z umiarkowanym budżetem
7Level GO [F14] Ultra 5 | RTX 5060 | 32GB | 1TB | W11H--Intel Core Ultra 5RTX 506032 GB1TB SSD NVMe PCIe 4.080 Plus GoldPracownicy i gracze kreatywni
8Level GO [F14] Ultra 5 | RTX 5060 | 32GB | 1TB | W11H--Intel Core Ultra 5RTX 506032 GB1TB SSD NVMe PCIe 4.080 Plus GoldPracownicy i gracze kreatywni
9Level UP [J08] Ryzen 5 | RTX 5070 | 32GB | 2TB | W11H--AMD Ryzen 5RTX 507032 GB2TB SSD NVMe PCIe 4.080 Plus GoldGracze 4K z solidnym stosunkiem jakości-ceny
10Level GO [H02] Ryzen 5 | RTX 5060 Ti 8GB | 32GB | 1TB | W11H--AMD Ryzen 5RTX 5060 Ti32 GB1TB SSD NVMe PCIe 4.080 Plus GoldGracze QHD z potrzebą pamięci

W analizie różnic cenowych między promocjami a cenami bazowymi fundamentalną rolę odgrywa moment zakupu. Model numer 1 - Level UP [C14] Ryzen 7 | RTX 5080 | 64GB | 2TB - oferuje rabat 501 zł, gdy kupuje się go w promocji za 14 499 zł zamiast 15 000 zł. Podobnie pozycja 3 - Level UP [R02] Ryzen 7 | RTX 5070 - zapewnia 600 zł oszczędności przy cenie promocyjnej 5 899 zł w porównaniu do 6 499 zł. Pozostałe modele nie korzystają z aktualnych promocji, co czyni je bardziej stabilne pod względem cenowym. Ranking najdroższych komputerów gamingowych 2026 uwzględnia zarówno najwyższe oferty, jak i najlepszy stosunek ceny do wydajności, co jest istotne dla decydujących się na inwestycję użytkowników.

Standardy techniczne w 2026 roku są wysoko ustalone - NVMe PCIe 4.0 stanowi minimum dla szybkich dysków SSD, a w topowych zestawach można spodziewać się już PCIe 5.0. Certyfikat zasilacza 80 Plus Gold jest warunkowy dla gwarancyjnych rozwiązań premium. Wszystkie 10 modeli w rankingu pochodzi od dwóch producentów: Level UP i Level GO, co umożliwia bezpośrednie porównanie ofert bez potrzeby uwzględniania różnic marek. Systemy tej klasy są rekomendowane przez specjalistów, którzy przeprowadzili testy w stress-testach oraz najnowszych grach AAA z włączonym Ray Tracingiem.

Błędy przy zakupie najdroższego komputera gamingowego - czego nie warto przeoczyć

Kluczowe błędy przy zakupie komputera gamingowego odzwierciedlają się w kompromisach na wydajności, które mogą znacząco obniżyć wartość inwestycji. Przestarzały zasilacz 80 Plus Bronze nie zapewnia wystarczającej stabilności dla nowoczesnych kart graficznych, a jedynie 16 GB pamięci RAM ogranicza płynność w najnowszych tytułach. Korzystanie z dysku HDD zamiast SSD NVMe PCIe 4.0 wydłuża czasy ładowania gier do kilku minut. Brak weryfikacji kompatybilności podzespołów może skutkować konfliktami, a słabe chłodzenie prowadzi do throttlingu, gdy temperatura przekracza 85°C.

Standardem w 2026 roku jest już 32 GB pamięci RAM DDR5, co oznacza, że zestawy z 16 GB są już nieadekwatne dla gier 4K. NVMe PCIe 4.0 to minimum, topowe zestawy korzystają z PCIe 5.0, zapewniając przepustowość do 14 GB/s w odczycie. Dla najpotężniejszych kart graficznych serii 50 wymagana jest moc 850W-1000W z ATX 3.0, a tańsze zasilacze mogą powodować niestabilność systemu. Gotowe zestawy są składane przez specjalistów i przetestowane przed wysyłką, co eliminuje ryzyko błędów przy montażu.

Zasilacz ogranicza moc kart graficznych, gdyż słaby akumulator nie dostarcza stabilnego prądu podczas gwałtownego obciążenia GPU. RAM decyduje o płynności gry - przy 32 GB DDR5 przeładowujących tytułów przyspiesza dostęp do tekstur i danych. SSD NVMe przyspiesza ładowanie tytułów do kilku sekund, co jest kluczowe dla doświadczenia w grach typu otwarte światy. Każdy zestaw weryfikowano pod kątem kompatybilności podzespołów, aby uniknąć konfliktów między komponentami.

Nie każdy opis „komputer do gier 4K” odzwierciedla rzeczywistość - wiele konfiguracji używa kart RTX 5060 zamiast droższych RTX 5080. Klient musi samodzielnie sprawdzić liczbę rdzeni i wątków procesora, częstotliwość pamięci RAM oraz typ interfejsu dysków. Wymagana moc zasilacza dla danej karty graficznej znajduje się w specyfikacji technicznej - dla RTX 5080 wystarczy 950W, a dla RX 9070 XT 850W. Przeprowadzenie testów stabilności w OCCT i Cinebench pozwala zweryfikować, czy układ nie wykazuje throttlingu przy pełnym obciążeniu.

„Dla większości konsumentów szukających dobrego komputera gamingowego, gotowy, przetestowany zestaw jest bezpieczniejszym wyborem” - rekomendują eksperci od sprzętu komputerowego. Ten sam dysk NVMe PCIe 4.0 zapewnia przepustowość 7 GB/s w odczycie, co przyspiesza ładowanie gier o 60-70% w porównaniu do tradycyjnych HDD. Zasilacz z certyfikatem 80 Plus Gold utrzymuje sprawność powyżej 87% przy pełnym obciążeniu, co jest kluczowe dla stabilności najpotężniejszych kart graficznych.

ModelCenaProcesorKarta graficznaRAMDyskSystem
Level UP [R02] Ryzen 7 | RTX 5070 | 32GB | 1TB | W11H15 000 złRyzen 7RTX 507032 GB1TBWindows 11 Home
Level UP [E02] Ryzen 7 | RTX 5070 Ti | 32GB | 2TB | W11H7 299 złRyzen 7RTX 5070 Ti32 GB2TBWindows 11 Home
Level UP [C14] Ryzen 7 | RTX 5080 | 64GB | 2TB | W11H6 499 złRyzen 7RTX 508064 GB2TBWindows 11 Home
Level UP [F02] Ryzen 7 | RX 9070 XT | 32GB | 2TB | W11H5 899 złRyzen 7RX 9070 XT32 GB2TBWindows 11 Home
Level GO [G02] Ryzen 5 | RTX 5060 | 16GB | 1TB | W11H7 299 złRyzen 5RTX 506016 GB1TBWindows 11 Home
Level GO [C02] Ryzen 5 | RTX 5060 Ti 16GB | 32GB | 1TB | W11H6 499 złRyzen 5RTX 5060 Ti32 GB1TBWindows 11 Home
Level GO [F14] Ultra 5 | RTX 5060 | 32GB | 1TB | W11H6 499 złUltra 5RTX 506032 GB1TBWindows 11 Home
Level GO [F14] Ultra 5 | RTX 5060 | 32GB | 1TB | W11H5 899 złUltra 5RTX 506032 GB1TBWindows 11 Home
Level UP [J08] Ryzen 5 | RTX 5070 | 32GB | 2TB | W11H7 299 złRyzen 5RTX 507032 GB2TBWindows 11 Home
Level GO [H02] Ryzen 5 | RTX 5060 Ti 8GB | 32GB | 1TB | W11H6 499 złRyzen 5RTX 5060 Ti32 GB1TBWindows 11 Home

Przed podjęciem decyzji o zakupie istotnego komputera gamingowego w 2026 roku, warto przejrzeć następującą listę kontrolną zawierającą fundamenty stabilnej konfiguracji. Każdy punkt odzwierciedla praktyczną wymaganą wartość, którą można bezpośrednio zweryfikować w specyfikacjach producenta.

  1. Sprawdź certyfikat zasilacza - wymagany minimalny 80 Plus Gold
  2. Zweryfikuj kompatybilność podzespołów przed zakupem
  3. Upewnij się, że RAM wynosi minimum 32 GB DDR5
  4. Wymagany dysk SSD NVMe PCIe 4.0 jako minimum, PCIe 5.0 dla topowych zestawów
  5. Dla kart graficznych serii 50 wymagana moc 850W-1000W z ATX 3.0
  6. Sprawdź układ chłodzenia - nowoczesne systemy AIO są hermetycznie zamknięte i bezpieczne
  7. Zweryfikuj liczbę rdzeni i wątków procesora
  8. Sprawdź częstotliwość pamięci RAM (3600 MHz lub 3200 MHz)
  9. Przejrzyj typ interfejsu dysków - NVMe PCIe 4.0 to standard
  10. Skonsultuj wymaganą moc zasilacza dla danej karty graficznej
  11. Przeprowadź testy stabilności w OCCT i Cinebench
  12. Upewnij się, że zestaw jest gotowy do użycia bez składania

FAQ - najczęśściej zadawane pytania o najdroższe komputery gamingowe 2026

Najdroższy komputer gamingowy w rankingu 2026 roku to model Level UP [C14] z kartą RTX 5080, 64GB pamięci RAM i dyskiem 2TB SSD za 22 000 zł. Poniższa tabela prezententuje wszystkie oferty z rankingu oraz ich charakterystykę.

PozycjaModelKonfiguracjaCena [zł]Rekomendacja
1Level UP [R02]Ryzen 7 | RTX 5070 | 32GB | 1TB | W11H15 000Entuzjaści gier AAA i 4K
2Level UP [E02]Ryzen 7 | RTX 5070 Ti | 32GB | 2TB | W11H16 500Profesjonalni gracze i streamerzy
3Level UP [C14]Ryzen 7 | RTX 5080 | 64GB | 2TB | W11H22 000Niezawodna moc w 4K
4Level UP [F02]Ryzen 7 | RX 9070 XT | 32GB | 2TB | W11H18 500Alternatywa dla NVIDIA
5Level GO [G02]Ryzen 5 | RTX 5060 | 16GB | 1TB | W11H7 299Optymalny stosunek ceny do wydajności
6Level GO [C02]Ryzen 5 | RTX 5060 Ti 16GB | 32GB | 1TB | W11H9 500Zaawansowani gracze
7Level GO [F14] Ultra 5Ultra 5 | RTX 5060 | 32GB | 1TB | W11H8 800Kompaktowe rozwiązanie
8Level GO [F14] Ultra 5Ultra 5 | RTX 5060 | 32GB | 1TB | W11H8 800Alternatywa dla Ryzen
9Level UP [J08]Ryzen 5 | RTX 5070 | 32GB | 2TB | W11H14 200Cena jakość
10Level GO [H02]Ryzen 5 | RTX 5060 Ti 8GB | 32GB | 1TB | W11H6 499Budżetowa opcja

Ile kosztuje najdroższy komputer gamingowy w 2026 roku?

Najwyższą ofertą w rankingu 2026 roku jest model Level UP [C14] wyceniony na 22 000 zł. Pozycja 1 rankingu Level UP [R02] dostępna jest za 15 000 zł, co w promocji obniża się do 14 499 zł. Wszystkie zestawy w rankingu spełniają wymóg certyfikatu 80 Plus Gold dla zasilaczy.

Czy warto kupić komputer za 15000 zł?

Tak, zakup komputera za 15 000 zł jest opłacalny, szczególnie gdy chodzi o pozycję 1 rankingu Level UP [R02]. Standardem w 2026 roku jest 32 GB pamięci RAM DDR5, którą dostarcza ten model, zapewniając płynność w najnowszych tytułach AAA. Eksperci zalecają taką konfigurację dla graczy, którzy chcą mieć pewność przyszłościowości sprzętu przez co najmniej 3-4 lata.

Jakie są wymagania gier 4K 2026?

Minimalne specyfikacje dla gier 4K w 2026 roku wymagają 32 GB pamięci RAM DDR5, co stanowi nowy standard w branży. Dodatkowo konieczne są dyski SSD 2 TB NVMe PCIe 4.0 oraz zasilacze o mocy 850W-1000W z certyfikatem 80 Plus Gold. Te wymagania wynikają z testów w najnowszych tytułach AAA z włączonym Ray Tracingiem.

Czy gotowy zestaw jest bezpieczniejszy niż składak?

Gotowy zestaw jest bezpieczniejszym wyborem dla większości konsumentów, gdyż jest składany przez specjalistów i przetestowany przed wysyłką. Korzyścią jest gwarancja door-to-door oraz weryfikacja kompatybilności podzespołów. Takie zestawy są gotowe do użycia 'od ręki' bez konieczności dodatkowych ustawień.

Jakie są różnice między RTX 5060 a RTX 5080?

Modele RTX 5060 stanowią budżetową opcję dla graczy, występując w pozycjach 5-8 rankingu. Dla najbardziej wymagających graczy polecamy jednostki oparte na RTX 5080, które znajdują się w pozycji 3 rankingu jako najwyższa wydajność. Różnica polega na tym, że RTX 5080 zapewnia płynność w 4K przy maksymalnych ustawieniach, podczas gdy RTX 5060 skierowana jest do gier w 1440p.

Gdzie kupić najdroższy komputer z gwarancją door-to-door?

Najdroższe komputery z rankingu 2026 roku można zakupić u oficjalnych partnerów Komputronik oraz TopProdukti.pl. Wszystkie modele mają gwarancję door-to-door oraz są gotowe do użycia bez potrzeby składania. Gotowe zestawy dostępne od ręki umożliwiają szybki start gier bez czekania na montaż.

Redakcja Czas Przedsiębiorców · wszystkie artykuły